LT EN IT
Knygų leidyba Projektai Filmų gamyba Apie įmoę Festivaliai Platinimas Kontaktai
Home
 

„Havras“

(Le Havre)

Suomija, Prancūzija, Vokietija, komiška drama, 2011m., 103 min.

Režisierius, prodiuseris, scenarijaus autorius: Aki Kaurismäki („Rūpinkis savo skara, Tatjana“ , „Aš pasisamdžiau žudiką“ , „Žmogus be praeities“ , „Plaukiantys debesys“)

Brolių Aki Kaurismäki (g. 1957) ir Mikos Kaurismäki (g. 1955) dėka Suomijos kinas tapo žinomas ir vertinamas visame pasaulyje. Tačiau, prieš pradedant kinematografų karjerą, jiems teko išmėginti įvairiausius darbus, tokius kaip paštininko, indų plovėjo ar filmų kritiko. Po medijų studijų Tamperės universitete, Aki pradėjo savo karjerą drauge su vyresniu broliu Mika. Jo kaip nepriklausomo režisieriaus debiutu tapo 1983 m. pastatyta F. Dostojevskio romano „Nusikaltimas ir bausmė“ istorija, perkelta į šiuolaikinį Helsinkį. Režisieriaus kūrybiniam braižui, kuriam yra būdinga santūri vaidyba ir paprasta kinematografinė kalba, padarė įtaką prancūzų kino autoriai Jeanas-Pierre’as Melvillis ir Robertas Bressonas. Abu broliai Kaurismäkiai yra itin produktyvūs kino režisieriai, 9-ajame dešimtmetyje sukūrę penktadalį visų Suomijoje pastatytų kino filmų, tačiau Akio darbai palankiausių įvertinimų sulaukė už tėvynės ribų. Jo filmai pasižymi eklektišku garso takeliu - dažnai skamba 50-ųjų metų rokenrolas.

Vaidina: André Wilms, Kati Outinen, Blondin Miguel, Jean-Pierre Darroussin, Elina Salo, Evelyne Didi, Roberto Piazza, Laika.

Pagrindinis herojus Marselis Marksas, anksčiau gyvenęs bohemišką rašytojo gyvenimą, nesugebėjo išgyventi iš kūrybos, todėl atsisakęs literatūrinių ambicijų persikelia gyventi į uostamiestį. Nuo šiol vyras gyvena įprastą gyvenimą, kuriame svarbiausi dalykai – žmona Arletė, dažnai lankomas baras ir ne itin pelninga batų valytojo profesija. Tačiau staiga Arletė sunkiai suserga ir atsigula į ligoninę. Įprastinis Marselio gyvenimas pasikeičia: savo kelyje jis sutinka vargingą nelegalų imigrantą iš Afrikos, kuriam reikalinga Marselio pagalba.
Nepaisanti grėsmės abiem būti ištremtiems iš Prancūzijos, kuklaus batų blizgintojo ir pabėgėlių vaiko draugystė greta instinktyvaus kaimynų solidarumo kovoje prieš absurdišką ir represyvią teisminę sistemą bei egoizmo nepažįstančio visuomenės „marginalų“ kilnumo, nejučia įtraukia žiūrovą į visai naują, optimizmu trykštantį pasaulį. Nepaisant to, filme dominuoja skaudžios šiandieninės visuomenės aktualijos – sociopolitinės emigracijos ir rasistinės integracijos temos.

„Havras“ – šedevras, meistriškas darbas, pasakojantis apie mažo uostamiesčio gyvenimo peripetijas.  Garsusis suomių režisierius Aki Kaurismäki šį prancūzakalbį filmą laiko pirmąja trilogijos apie uostamiesčius dalimi. Kitus du filmus režisierius ketina statyti Ispanijos bei Vokietijos uostamiesčiuose ir žada, kad juose taip pat bus kalbama vietinėmis kalbomis.

Kinuose nuo lapkričio 18 dienos.

Daugiau informacijos / Oficiali lietuviška svetainė: www.havras.lt


 

 

"Važiuok"

"Vaikams viskas gerai"

Bottom menu