LTEN IT
Knygų leidyba Projektai Filmų gamyba Apie įmoę Festivaliai Platinimas Kontaktai
Home
 

 

A.Tarkovskio knyga - Андрей Тарковский "Запечатленное время".

Andrejus Tarkovskis – vienas garsiausių pasaulio režisierių. A. Tarkovskio filmų vaizdai atskleidžia itin turtingą dvasinį ir vertybinį pasaulį, sielos ir poezijos pasaulį, viešpatavusius visuose autoriaus filmuose. Jo kūryba Lietuvoje buvo domimasi nuo pat pirmųjų filmų, juolab, kad filme „Solaris“ (1972 m.) filmavosi ir mūsų aktorius Donatas Banionis. Bėgant metams Tarkovskio filmų populiarumas neblėsta – kiekviena karta suranda kažką naujo, aktualaus ir įdomaus tik jai.

2012 metais minėjome A. Tarkovskio 80-ąsias gimimo metines (1932- 1986). Norėdami Lietuvos žiūrovui (dažnai, deja, jau nebeskaitačiam rusiškai) atskleisti kitas, dar gilesnes talentingojo režisieriaus asmenybės briaunas, nutarėme išversti į lietuvių kalbą A. Tarkovskio knygą Андрей Тарковский „Запечатленное время“.


A.Tarkovskio polaroidų albumas
"Akimirką betrunkanti šviesa".

Tai nuostabi genialaus kino režisieriaus fotografijų knyga. Andrejus Tarkovskis šiuos kadrus padarė dviejų savo gyvenimo esminių etapų metu: paskutiniu savo gyvenimo Rusijoje metu ir pirmųjų klajonių tremtyje Italijoje metu. Tai labai asmeniškas dienoraštis, atspindintis unikalų, iki galo neapčiuopiamą ir amžiną laike likimą.

Įžangos autorius - iškilus italų kino scenaristas, poetas, dailininkas, skulptorius Tonino Guerra. Tekstų autorius - Andrejus Tarkovskis.

"Dažnai Tarkovskis mąstė apie šį "laiko" pabėgimą ir norėjo sustabdyti, netgi šių skubių Polaroido žvilgsnių pagalba." (iš Tonino Guerros įžangos).


Michelangelo Antonioni
“Tas boulingas prie Tibro”.

Knygos autorius - genialus italų kino režisierius Michelangelo Antonioni.

Knygą sudaro trumpos istorijos, novelės, siužetai ar jų užuomazgos. M.Antonioni – įvairiapusis talentas, be kino ir prozos kūrė ir dailės darbus. Dalis knygos epizodų tapo filmais. Ši knyga - unikali galimybė patirti skaitymo džiaugsmą ir pamatyti naujoj šviesoj meistro kino ar dailės kūrinius.
(...Ir tada Laozi tarė:
- Visi po saule žino: kas gražu, yra gražu; tad yra ir tai, kas atgrasu. Būti ir nebūti gimsta vienas iš kito; sunkus ir lengvas traukia žemą, ir žemas - aukštą; instrumento garsas ir žmogaus balsas jungiasi darnon, paklūsta vienas kitam prieš ir po, – ir amžina yra ta pilnatvė...
Konfucijus akimirkai susimąstė. Staiga pradėjo švelniai lyti...)

.


Rengiamasi išleisti Giedriaus Zubavičiaus pjesių rinktinę "LĖLININKAS IR KITOS KINEMATOGRAFINĖS PJESĖS".
G. Zubavičius siūlo naujadarą "KINEMATOGRAFINĖ PJESĖ". Tai kūriniai, kurie be teatro turi tiesioginį pritaikymą kaip scenarijai kinui, be ypatingų adaptacijų.


G. Zubavičiaus knygos "haikos 55" elektroninė versija.

Knyga bus išleista 2020 metais.

 

 

 

 

 

Bottom menu